Délután 3 óráig a folyosón ültem a kardiológián


A néni, akinek a helyére kerültem volna, közölte, hogy ő bizony nem kel fel, csak délután, ha jönnek érte.
Tisztelt Praxis!
Én kórházban jártam úgy, hogy reggel 8-ra kellett befeküdnöm. Igen ám, de a néni, akinek a helyére kerültem volna, közölte, hogy ő bizony nem kel fel, csak délután, ha jönnek érte. Hiába kérték a nővérek, hogy mivel jól van, adja át az ágyat, délután 3 óráig a folyosón ültem egy széken (kardiológia), vagy műtétre mentem a Haller utcai Országos Kardiológiára, 8-ra szintén.
De addig nem lehet felmenni az osztályra, amíg nem engednek fel, a bejelentkező ablaknál kiabálták, hogy ki hova mehet. (emelet, szoba, ágy )
Mire 9 után felengedtek, már a műtős idegesen várt, a kabátomat levettem, és azonnal! Vittek is a műtőbe (szív). Nem volt kellemes.
Éva
Karácsonyi akciónk keretében november 20. – december 31. között ingyen hirdethet nálunk! A részletekről tájékozódjon médiaajánlatunkból.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Mondeoman 2013.12.02. 08:16:31
Mondeoman 2013.12.02. 09:50:31
Egyébként ilyenkor nincs valami "erőszakosabb" eszköz, hogy a nénit eltávolítsák az ágyból? Persze nem igazi erőszakra gondolok, de nehogy már miatta boruljon a napi műtéti terv... Ha úgyis aznap ment haza, akkor nyugodtan ücsöröghetett volna ő a folyosón a posztoló helyett.
csak néha benézek ha marhaságot látok 2013.12.02. 11:26:31
a beteg természetesen el kell hagyja az ágyát a reggeli vizit után, ha erre nem hajlandó akkor ki lehet számlázni neki egy napi bentfekvést. persze az is kérdés, hogy a kedves levélíró miért is akart ágyban feküdni ha járva érkezett? mert ha valakinek el van törve mind a két lába azt meg tudom érteni, hogy vízszentesben jobban érzi magát, de egy járóképes beteg? persze attól még igaza van, ha fekvő beteg akkor jár neki egy ágy, pláne a műtétes napján amikor elvileg már premedikálva van.
Feketepéter 2013.12.02. 11:34:56
délután háromig ült volna a folyósón,ha nem szólítják/keresik műtétre.
Ilyennel már én is talákoztam,hogy mozgássérült 120 kg-os néni járókeretre támaszkodva eltorlaszolta az orvosi rendelő ajtaját,se ki, se be.A fia ,aki vele volt próbálta terelgetni,segíteni,az orvos meg az ápoló úgyszintén segíteni próbált volna,emelni nem bírták,nem engedte,és a néni csak vicsorgott,hogy ő innen egy tapodtat sem ,mert elfáradt és pihennie kell,ez 28 percig tartott.Tél,fűtési idény,előtte,mögötte sor,váróterem ajtó 28 percig nyitva,(fűtésköltség?),tudom én is ott álltam mögötte lázasan.Maguktól jöttek,bejelentelenül és nem azért,mert az orvos nem ment volna ki házhoz,hanem mert ő úgy gondolta el tud jönni kísérettel is.Természetesen érvényesítette a jogait.A többi beteg jogai?
marand22 2013.12.02. 11:38:36
PGabee 2013.12.02. 12:33:24
cobre 2013.12.02. 13:07:53
Mondeoman 2013.12.02. 13:18:26
Mert hogy néz ki az, hogy a gyógyultnak nyilvánított néni önkényesen fetreng az ágyban, közben az újonnan érkezett betegnek fél napot kell téblábolnia a folyosón? Oké, járóképes beteg, de akkor is...
Ha tegyük fel, hogy az első esetben is műtétre érkezett a páciens, akkor még bosszantó is lehet a dolog, hogy már várnák a műtőben, de még le sem tudott vetkőzni, le sem tudta tenni a cuccait, stb., mert nem adták még át az ágyát... Sőt, vannak olyan kórházak, ahol az ágyaddal együtt visznek el a műtőbe. Erre írtam azt, hogy a "kedves" néni miatt akár a napi műtéti program is felborulhatott...
Én megértem a posztolót. (Most, hogy végre a posztját is megértettem :D )
Rotoxis 2013.12.02. 16:13:28
Bár a PM elgondolkodtató.
Ekkor viszont nem értem a posztot (na egyébként sem nagyon). :-)
csak néha benézek ha marhaságot látok 2013.12.02. 16:38:22
marand22 2013.12.02. 16:58:25
Az invazív kardiológiákon végzett beavatkozások zöme ilyen, igazából mi nem is hívjuk műtétnek ezeket, azért is kérdeztem korábban a posztolótól, milyen műtéte volt.
A beavatkozások döntő többségében még premedikáció sem kell, az elhúzódó intervencióknál szokás (pl. pitvarfibrilláció vagy kamrai tachycardia ablációja) + Fentanyl. Altatni ad hoc szoktunk propofollal (pl. abláció közben pitvarfibrillálni kezd a beteg és cardiovertáljuk, vagy ICD tesztelésekor). A PM, ICD beültetések lokálban mennek.
A haemodinamikai laborban csak PTSMA (HOCM alkoholos septalis ablációja) végzésekor adunk a premedikáció után fentanylt.