A 10 legstresszesebb munka, ami depresszióhoz vezethet

2011.03.10. 07:12

Léteznek olyan munkák, amelyeknél a depresszió gyakrabban fordul elő, mint más foglalkozásokban. Most megmutatjuk azt a 10 szakmát, amit ha teljes munkaidőben végeznek, akkor fennáll a major depresszió esélye.

 


A listát a házi gondozók vezetik, ebben a szakmában az emberek közel 11%-a lesz depressziós.Egy átlagos napon etetnek, fürdetnek és egyéb gondozói munkát végeznek, mivel az ellátott vagy túl beteg, vagy túl fiatal, vagy a helyzetéből adódóan nem tudja ezeket megtenni. Ez stresszes munka, mivel leginkább betegséget látnak és kevés pozitív megerősítést kapnak - mondja Christopher Willard, a Tufts Egyetem klinikai pszichológusa.


A sort a felszolgálók folytatják, ami meglehetősen hálátlan munka. "A vendégek közül némelyek elég gorombák tudnak lenni, és ez pszichésen nagyon megerőltető. Ha depressziósak az emberek, nehéz energikusnak és motiváltnak lenni" - mondja Deborah Legge, PhD, mentál egészségügyi tanácsadó.


Valószínűleg nem okoz meglepetést, hogy a szociális munkások a lista harmadik helyezettjei. Problémás gyerekek, családok ügyeit igyekeznek bürokratikus módszerekkel megoldani napi 24 órában a hét minden napján, ami erősen igénybe veszi őket. "A szociális munkások olyan emberekkel foglalkoznak, akik erre rászorulnak, így meglehetősen sokat áldoznak a munkájukra. Gyakran látom ezt a folyamatot a szociális, illetve hasonló munkát végzőknél, és emiatt igen hamar kiégnek" - mondja Willard.


A toplista további helyezettjei:


- egészségügyi dolgozók


- művészek


- tanárok


- adminisztratív munkát végzők


- szervizesek


- pénzügyi tanácsadók, könyvelők


- eladók


"Bizonyos szempontok alapján ezek a munkák hozzájárulnak a depresszió kialakulásához, illetve súlyosbítják annak meglétét. Nagyobb eséllyel tudják ezt kezelni azok, akik figyelnek magukra és megkapják a szükséges segítséget" - mondja Legge.


Tipp: Válasszon magának hobbit, meditációs gyakorlatot vagy testmozgást, a lényeg, hogy örömmel töltse el a tevékenység, és elterelje a figyelmét a mindennapi stresszről.

 

Forrás:hazipatika.com

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
© 2009-2015 praxis
blogszabályzat
süti beállítások módosítása