Soha többé hentesklinika
![](images/comment.jpg)
![](images/date.jpg)
Elég kellemetlen érzés, ha a végbélhez közel szikével egy kb. 3 centis és 2-3 mm mély vágást ejtenek.
Tisztelt Praxis!
Az Ars Medica klinikáról szeretném megosztani tapasztalataimat. Elsőként, nem tudom feltűnt-e valakinek, hogy ezen az egy magánklinikán OEP-finanszírozottak az aranyér műtétek? (Legalábbis a neten én nem találtam másikat). A rossz májam azt súgja, itt valami felsőbb kapcsolatok is játszanak...
Első vizsgálat: A doktor úr ( a doktort sajnos már nem tudom leírni az ő esetében, az úr is eléggé gáz) elég bunkó módon utasított, mit csináljak. Vizsgálat pár perc. Lézeres aranyér műtét: rendben lezajlott, a gond a kialakult tályoggal volt: helyi "érzéstelenítésben" történt, ami annyit jelentett, hogy vastag tűvel beleszúrt a tályog mellé, éreztem, hogy a lötty nagy része mellé folyik, utána szinte mindent éreztem, a vágást, a fecskendős mosást és az iszonyú fájdalmat. Elég kellemetlen érzés, ha a végbélhez közel szikével egy kb. 3 centis és 2-3 mm mély vágást ejtenek (később egy igazi proktológus mondta: tályog feltáráskor nem lehet helyileg érzésteleníteni, altatni kell!). Elég sűrűn és sokszor jártam vissza, mindig fájt.
Egy alkalommal azt mondta a hentes, hogy összetapadt a seb, ezért nem tud kifolyni a genny. Nosza, egy ollóval mindenfajta érzéstelenítés nélkül belecsípett az alig gyógyult sebbe. Mennyei érzés volt, legalábbis közel éreztem magam a csillagokhoz. Utolsó kontroll: kesztyűs ujjal, vazelin nélkül!!! benyúlt a seggembe és gyógyultnak nyilvánított. Ezután csak pár nappal mentem vissza, hogy még mindig fáj és oldalt is folyik a váladék. Nosza, szonda bele és sikerült sipolyt diagnosztizálni. Megoldás: műtét. Válaszom: köszönöm, nem. Elmentem a fent említett igazi proktológushoz, aki képes volt emberi hangon beszélni, vazelint használni a kotorászáshoz (csodák csodája, nem fájt, rövid idő múlva megműtötte a sipolyt és most minden OK. Soha többet hentesklinika!
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
nemhiszem, hogy 2013.02.26. 06:19:22
El Visco Stello (törölt) 2013.02.26. 08:02:46
(laikus vélemény)
karcsibácsi 2013.02.26. 10:38:25
El Visco Stello (törölt) 2013.02.26. 12:38:40
karcsibácsi 2013.02.26. 12:53:46
Az utóbbi évek legnagyobb egészségügyi botránya van kibontakozóban Nagy-Britanniában: a Nemzeti Egészségügyi Szolgálat (NHS) szemet hunyt egyik kulcsintézményének visszás működése felett.
A költséghatékony működés jegyében a betegek érdekei háttérbe szorultak, ami sokak idő előtti halálához vezetett. Az első igazán kiterjedt, kormányzati kivizsgálás felháborító eredményei láttán megindult a visszaélések büntetőjogi felülvizsgálata is. A kormányzat elszámoltatást ígért, ám kérdés, hogy a széles közvélemény és a szakma által bűnösnek tartott személyek felelősségre vonása megvalósul-e – ismerteti az angol egészségügy botrányát a Kitenkintő című lap.
Február hatodikán került nyilvánosságra a Robert Francis nevével fényjelzett vizsgálat a mid-staffordshire-i kórházakban tapasztalt mulasztásokról. A jelentés több mint 1200 betegről tesz említést, akik szükségtelenül vesztették életüket 2005 januárja és 2009 márciusa között az elégtelen kórházi ellátás eredményeként.
Egyes hozzátartozók horrorisztikus állapotokról számoltak be látogatásaikat követően. Sajtóinformációk szerint a szóban forgó intézményben gyakran lehetett hallani egyes betegek segélykiáltásait, akik hiába könyörögtek fájdalomcsillapítóért. A nővérhívó gyakran csengett megválaszolatlanul, sokan a saját ágyukban voltak kénytelenek könnyíteni magukon, és voltak, akik dehidratáltságukban a betegszobák asztalaira helyezett vázákból jutottak folyadékhoz.
A mulasztások jobbára a költségvetés szorosabbra húzásának eredményeként történhettek azáltal, hogy a beteg érdekeit a központilag előirányzott keretszámoknak és céloknak rendelték alá. Első körben sor került természetesen orvosok és ápolók elbocsátására is, amellyel a továbbra is alkalmazásban állók vállára többszörös munka, illetve felelősség szakadt. Számos, egyébként is kritikus állapotban lévő beteg kezelését kellett elhalasztani azért, hogy ne sérüljön a négyórás időkorlát, amelyet az úgynevezett Accident & Emergency szabályozás a kötelező sürgősségi ellátásra ír elő.