Anorexiához vezet a Facebook?

2011.02.24. 07:06

Azok a lányok, akik többet használják a Facebook-ot gyakoribb az anorexia.A kutatók arra figyelmeztetnek, hogy azoknál a tinédzsereknél, akik órákat töltenek naponta a Facebook-on, nagyobb valószínűséggel alakulnak ki étkezési rendellenességek. Egy tanulmány kimutatta ugyanis, hogy minél több időt tölt valaki a közösségi oldalakon, annál valószínűbb, hogy az illető bulimiás vagy anorexiás lesz.

 


Egy 12-19 éves lányok között végzett felmérés eredménye kimutatta, hogy sokkal gyakrabban kezdenek extrém fogyókúrába azok, akik órákig képesek a Facebook-on nézelődni. A Haifa Egyetem tudósai szerint a lányok negatív önképét tovább erősíti a divatoldalak vagy zenei oldalak látogatása is, azonban a kockázat alacsonyabb azoknál, akiknél a szülők is beleszólnak gyermekük internetezési szokásaiba


Angliában nagyjából 250 nőből egy anorexiás, és körülbelül ötször ennyien bulimiások. Yael Latzer professzor legfrissebb tanulmánya két fontos tényezőt említ, amik ide vezethetnek: a média hatása és az, hogy valaki mennyire ura a saját életének, mennyire képes kézben tartani önmaga sorsát. A 248 lány megkérdezésével készült felmérésből a kutatók az alábbi következtetéseket vonták le:


„A jövőre nézve fontos felismerés, hogy a szülők szerepe igen nagy, hiszen a hozzáállásukkal megvédhetik lányaikat a káros étkezési szokások következményeitől. Ők azok, akik segíthetnek gyermeküknek elfogadni saját magukat.” A Facebook szóvivője a következőket reagálta az őket ért vádakra: „A fiatalokat egy 'photoshoppolt' világ veszi körül mindenhol, de a Facebook-on a valódi barátaikkal töltik az időt. A való világban is ugyanezekkel a barátaikkal vannak együtt, ezért nem hinnénk, hogy a Facebook-on keresztül együtt töltött idő bármiféle negatív étkezési szokásra ösztönözné őket.”


Forrás: medipress.hu

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
© 2009-2015 praxis
blogszabályzat
süti beállítások módosítása