A skót zuhany

2012.10.07. 18:00

Skot_zuhany.JPGA nagy kánikulában szívesen mondogatjuk, jól jönne most egy skót zuhany, csakhogy a közhiedelemmel ellentétben a skót zuhany épphogy meleg vízzel indít, s csak később vált hidegre – írja az utisugo.hu.

A wellness kezelések között egyre nagyobb számban találjuk meg a különféle gyógy terápiák szelídített változatait. Ilyen például a wellness iszappakolás, vagy az ultrahangkezelés, és ide tartozik a skót zuhany is, amit váltófürdőnek is neveznek. A váltófürdő az orvosi szakirodalom meghatározása szerint váltott hőfokon, nagynyomású vízsugárral végzett kezelést takar.  A skót zuhany, ami attól függően, hogy gyógykezelésként, vagy wellness szolgáltatásként vesszük igénybe 2-15 percig tart, mindig meleg, 35-40 C fok közötti vízsugárral indít, és hideggel, 16-18 C fokossal fejezik be.

 

A kezelést fürdőruhában vagy fürdőruha nélkül vehetjük igénybe. Miután beálltunk a kezelőhelységbe, nagy nyomású, váltott hideg-meleg vízsugarat eresztenek rá a felső végtagokra, majd az alsó végtagok végül a törzs következik, miközben mi körben forgunk. Ezt többször megismétlik, közben 30 másodpercig meleg, 10-15 másodpercig hideg vizet használnak, de gyengédebb változatában mindössze 5 másodpercet kell kibírnunk a hidegzuhany alatt. A wellness változat esetében általában az utóbbit alkalmazzák, és nem is kell, a gyógyászatban előírt 15 percet kitölteni, elegendő a 2-3 perc is. 

 

Ahogy a skót zuhany népszerűsége egyre nő, a wellness szállodák közül is mind több állít fel skót zuhanyfülkét wellness részlegében, amely kétoldalt 3-3 fúvókából lövelli ki a nagynyomású váltott vízsugarat.   A skót zuhany alatt a meleg víz hatására az erek kitágulnak, míg a hideg víz összehúzódásra kényszeríti azokat. Ez nem csak erősíti az érfalat és javítja a keringést, de rugalmassá, feszessé tesi a bőrt, frissíti a szervezetet. Ezeken túl a skót zuhany immunerősítő, sőt rendszeres használatával megelőzhető a visszér kialakulása.

 

Forrás: utisugo.hu , wellness-infok.hu

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
© 2009-2015 praxis
blogszabályzat
süti beállítások módosítása