Hőemelkedés és láz csillapítása terhesség alatt

2011.05.10. 10:46

Terhesség alatt a testhőmérséklet egy két fokos emelkedése még természetes, de a nagyobb, 38 fok feletti hőemelkedés okát már ki kell deríteni és a lázat meg kell szüntetni. A terhesség alatt előfordulhatnak kisebb hőemelkedések, de ezek még nem jelentenek gondot, csillapítása nem szükséges. Magasabb lázat legtöbbször vírusfertőzés okoz, mint vírusos nátha vagy vírusos gyomor- bélfertőzés.

 

 

Általában nem kell komplikációval számolni, a lázat kell kezelni. Ajánlott sok folyadék fogyasztása, pihenés, laza öltözék viselése, és hűvös helyen való tartózkodás.Vannak azonban olyan vírusfertőzések is, melyek során a magzat is veszélybe kerülhet, mint a rubeola, HIV fertőzés, vagy varicella (bárányhimlő). Ebben az esetben nőgyógyász és infektológus konzultációjára van szükség.


Kezdetben hőemelkedést okoz az a vírus, mely a magzatburkot támadja meg gyulladást okozva, ami a magzatra veszéllyel jár. Későbbi jellemző tünete a magas láz.

 

Mikor lehet a láz veszélyes a magzatra?


A 38 Celsius fok fölötti lázra oda kell figyelni, mert az már aggodalomra adhat okot, a 39 Celsius fok fölötti láz szövődményeket is okozhat. Ha a láz eléri a 39.5 Celsius fokot, vetélést, szellemi fogyatékosságot, velőcső defektust okozhat, ezért nagyon fontos a láz csillapítása. A magzat állapotára nézve a terhesség első szakaszában a legsúlyosabb a láz jelenléte, a későbbi szakaszokhoz képest.

 

Mindig a lázat kiváltó betegség okát kell keresni, és azt megszüntetni.


Az alábbi tünetekkel orvoshoz kell fordulni: hasi fájdalom, méhösszehúzódás, a méh érzékenysége, hányinger, hányás, hasmenés és bőrkiütés esetén. A láz csillapítását már otthonában gyógyszeresen is meg lehet kezdeni, de előtte mindig konzultáljon orvosával. Az acetaminophen alapú gyógyszer adható terhesség alatt fellépő láz csillapítására. Ajánlott a bő folyadékfogyasztás, könnyű, szellős, kényelmes ruha viselete, és sok pihenés.

 

Az eredeti cikk a webbeteg.hu oldalon olvasható

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
© 2009-2015 praxis
blogszabályzat
süti beállítások módosítása